You are currently viewing Dla jakiego szefa warto pracować, by zagwarantować sobie sukcesy w firmie?

Dla jakiego szefa warto pracować, by zagwarantować sobie sukcesy w firmie?

Pracuj z odpowiednim szefem

Jeszcze na etapie selekcji powinieneś uzyskać informację na temat swojego przyszłego szefa. Pamiętaj:
Jeśli chcesz być wschodząca gwiazdą to pracuj dla najjaśniejszej gwiazdy. Jeśli twój szef nie ma wyników i nie awansuje, to twoje szanse na awans również są równe zeru. Możesz być bowiem doskonałym pracownikiem, ale jeśli jednak twój szef jest do niczego to szybko przyćmi twój talent i potencjał. A wtedy zgnuśniejesz pod presją przeciętności i niekompetencji, które szerzyć się będzie dookoła. Dlatego zrób wszystko, by uzyskać informacje na takie pytania jak:

  1. Jak długo mój szef pracuje w firmie?
  2. Jaka jest jego pozycja w firmie?
  3. Czy jest przewidziany do awansu w najbliższym czasie?
  4. Czy odnosi sukcesy na obecnym stanowisku?
  5. Jakie ma kontakty w firmie?

Ad 1. Jego staż pracy w firmie.

Jeśli pracuje dość długo, to dobrze zna i rozumie jej kulturę organizacyjną, misje, wizje, wartości i panujące zasady. Jest zaangażowany w realizację celów strategicznych. Ma już duże doświadczenie na tym stanowisku. Miał okazję wielokrotnie zetknąć się z różnymi wyzwaniami. Był zaangażowany w różne projekty. Ma siatkę kontaktów firmowych.

Ad 2. Jego pozycja w firmie.

Jeśli jest szanowany, poważany, lubiany, ma dobrą opinię i udane relacje z ludźmi, to dobry znak. Im jego pozycja jest wyższa to i Twoja ma szansę by wzrastać. Przysłowie mówi: ,,Kto z kim przystaje, to taki się staje”. Oznacza to, że pracując z takim szefem możesz się wiele od niego nauczyć i zmodelować postawy, myślenie i zachowanie, by być taki jak on.

Ad 3. Jego perspektywa awansu w najbliższym czasie.

Jeśli Twój przyszły szef ma awansować, to dobra wiadomość dla Ciebie. Gdy będzie bardzo zadowolony ze współpracy z Tobą, to istnieje realna szansa, że awansując będzie nadal chciał mieć Cię przy sobie i pociągnie Cię do góry. Tym sposobem i Ty awansujesz. Twoim celem powinno być w takim razie zbudowanie bardzo dobrej relacji z szefem, wykonywanie jak najlepiej swoich obowiązków, tak by czuł, że jesteś mu niezbędny. Jeśli pomożesz mu awansować, to on zabierze Cię ze sobą.

Ad 4. Jego sukcesy na obecnym stanowisku.

Jeśli Twój szef odnosi sukcesy w tej roli, to świadczy o tym, że ma bardzo dobre kompetencje kierownicze i jest świetnym liderem. Będzie on dla Ciebie inspiracją i naturalnym mentorem. Wykorzystaj to i ucz się od niego. Jako osoba sukcesu będzie chciała się otaczać najlepszymi. Nie zawiedź go.

Ad 5. Jego kontakty w firmie.

Jeśli ma zbudowaną dobrą, silną, znaczącą siatkę kontaktów w firmie, to ma duże możliwości, grupę wsparcia i wpływ. Pracując z takim szefem, będąc solidnym, wartościowym i istotnym pracownikiem masz szansę również być przez niego przedstawiony tym ludziom w firmie. Dzięki temu urośnie Twoja pozycja i kontakty w firmie, a tym samym wpływ i możliwości zawodowe. Obserwuj go i ucz się od niego budować dobre kontakty z ludźmi w firmie,

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

dziewięć − cztery =