You are currently viewing Jak wygląda twój bilans kariery?

Jak wygląda twój bilans kariery?

Co decyduje o udanej karierze i szczęściu w pracy?
Chciałbym, abyś spróbował sam przyjrzeć się swojej obecnej pracy. Stwórz i odkryj swoją własną definicję udanej kariery oraz wizję idealnej pracy. W tym celu zadam Ci kilka istotnych pytań. Odpowiedz na nie szczerze.
• Jak czujesz się w swojej obecnej pracy? Jakie emocje, uczucia najczęściej z nią kojarzysz? Jakich stanów doświadczasz?
• Czy doświadczasz jednego lub więcej z poniższych odczuć względem swojej pracy zawodowej? Uczucia te to: znudzenie, wypalenie, frustracja, stres, poczucie zastoju kariery, zarobków i rozwoju.
• W obecnej pracy realizujesz swe główne wartości, czy raczej musisz się nim sprzeniewierzać, aby jakoś egzystować?
• Czy Twoja praca jest dla Ciebie pasjonująca, ekscytująca? Czy jest w jakimś sensie powiązana z pasjami i zainteresowaniami? A może Cię nudzi, nie interesuje lub jej nienawidzisz?
• W pełni wykorzystujesz w swojej pracy Twoje wykształcenie, wiedzę z kursów, książek, doświadczenie i dotychczasowe zdobycze, sukcesy czy może zmagasz się z zupełnie innymi obszarami, tematami zupełnie z innej bajki? Czy Twój potencjał zawodowy w pełni wykorzystujesz i rozwijasz, czy może jednak czujesz jak jest on uśpiony a Ty z każdym dniem usychasz?
• Czy uważasz, że jesteś dobrze dopasowany do firmy i stanowiska na jakim pracujesz? Czy wiesz do jakich ról zespołowych masz naturalne predyspozycje?
• Masz świadomość swoich mocnych i słabych stron, talentów, naturalnych predyspozycji zawodowych i w pełni je wykorzystujesz, czy może Twa świadomość jest mizerna w tym zakresie i poruszasz się trochę po omacku w budowaniu swej kariery?
• Czy wiesz już jaka jest Twa misja zawodowa, jaki jest Twój długofalowy kierunek kariery? Komu i w czym chcesz pomagać? Jaką wartość chcesz dać światu?

I jak Twój bilans wypada?

Jak finalnie postrzegasz swoje życie zawodowe? Jak obecnie rysują się Twe szanse na rozwój zawodowy? Czy czujesz, że jesteś właściwym człowiekiem na właściwym miejscu? Czy chcesz nadal iść tą drogą?
Wiedz, o tym, że jeśli większość odpowiedzi na te pytania Cię nie satysfakcjonuje lub nawet frustruje, to nie wróży to dobrze. Długofalowo będzie to prowadzić do wypalenia zawodowego, znudzenia, zmęczenia, stresu, braku wiary w siebie, zastoju w karierze, co finalnie może przełożyć się na problemy zdrowotne, emocjonalne i finansowe.
Mając tą świadomość dobrze jest określić najpierw, czego na pewno nie chcesz. Następnie na zasadzie tworzenia przeciwieństw stworzyć wymarzony obraz idealnej pracy.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

szesnaście − szesnaście =