KIM JESTEM

Z tej strony Tomasz Kołdrowski – Certyfikowany Life/Career/Business Coach, Coach Kryzysowy, Doradca Zawodowy, Konsultant HR, Mentor Finansowy. Od 2017 roku wspieram ludzi w obszarze zarządzania karierą i życiem osobistym.

 

MOJA MISJA ZAWODOWA

Specjalizacja – W czym pomagam?

Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Moja Grupa Docelowa – Komu pomagam?

Moi Klienci to najczęściej doświadczeni eksperci z sektora publicznego i prywatnego oraz wolni strzelcy, którzy stoją na zawodowym rozdrożu lub mierzą się z kryzysem kariery.

Popularne tematy z jakimi pracuję:

  • brak satysfakcji i spełnienia w pracy

  • znudzenie, brak głębszego sensu, frustracja, niespełnienie, wypalenie zawodowe;

  • zmiana zawodu, ścieżki kariery, firmy czy stanowiska;

  • brak równowagi między życiem prywatnym i zawodowym;
  • kryzys kariery;
  • nauka skutecznych strategii zdobywania pracy;
  • poprawa kompetencji zawodowych.

Efekty pracy ze mną:

  • poznanie, rozwój i ukierunkowanie potencjału zawodowego

  • odkrycie i realizacja powołania

  • zmiana ścieżki kariery

  • awans i wzrost zarobków

  • poprawa satysfakcji z pracy

  • work-life balance

  • lepsza skuteczność w zdobywaniu pracy

  • zaplanowanie rozwoju zawodowego

DLACZEGO WARTO MI ZAUFAĆ?

Jestem certyfikowanym praktykującym coachem, konsultantem kariery, doradcą personalnym i specjalistą ds. rekrutacji i selekcji;

Odbyłem szereg szkoleń i kursów, a zdobytą wiedzę wdrażam w życie z dobrymi efektami. Dzielę się tym z klientami poprzez artykuły i usługi;

Lubię to co robię i robię, to co lubię;

Pasjonuje mnie człowiek i kryjąca się nim moc twórcza, której źródło tkwi w niesamowitych możliwościach umysłu;

Uwielbiam inspirować, nauczać, prowadzić oraz pomagam odkrywać ludzki potencjał, uwalniać od blokad i wydobywać to co najlepsze z klienta, traktując go jak nieoszlifowany diament;

Stale się uczę i rozwijam swój warsztat poprzez kursy, warsztaty, udział w konferencjach branżowych i wsparcie mentoringowe.

Stosuję najlepsze narzędzia doradczo-coachingowe, opracowane przez czołowych menadżerów, trenerów zarządzania i liderów HR. Dzięki takiemu podejściu mój proces jest unikalny, konkurencyjny, a przede wszystkim skuteczny, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów.

Aby jak najlepiej wspierać moich klientów w rozwiązywaniu problemów zawodowych stale rozwijam moje kompetencje merytoryczne takich tematach jak:

  1. Znajomość przepisów prawnych normujących zasady przeprowadzania doradztwa.

  2. Znajomość podstawowych teorii z zakresu realizowanych zadań, takich jak psychologiczne teorie rozwoju i zawodowego funkcjonowania ludzi.

  3. Znajomość podstaw zawodoznawstwa, a w szczególności rynku pracy, wolnych miejsc pracy, charakterystyki osób kierowanych do pracy.

  4. Znajomość zasad doboru ludzi do pracy i pracy do ludzi.

  5. Znajomość oceny kwalifikacji, predyspozycji i innych cech klienta, umiejętność prowadzenia rozmowy i obserwacji.

  6. Umiejętność negocjacji.

  7. Umiejętność pomagania ludziom przez dłuższy czas tj: monitorowania klienta w kierowaniu własną karierą zawodową; uczenia strategii postępowania w celu efektywnego rozwoju kariery zawodowej oraz korygowania niewłaściwych postaw.

Aby zapewnić profesjonalny poziom moich usług dbam szczególnie o etykę pracy z klientem, dzięki przestrzeganiu poniższych zasad:

  1. Zasada przestrzegania godności ludzkiej.

  2. Zasada odpowiedzialności.

  3. Zasada kompetencji.

  4. Zasada zachowania tajemnicy zawodowej.

  5. Zasada zaufania.

  6. Zasada dotycząca zabezpieczenia dobra klienta.

Co mnie pozytywnie wyróżnia na tle innych?

Ukończyłem Akademię Coachingu Kryzysowego zdobywając Certyfikat Akredytowanego Coacha Kryzysowego. Ta unikalna specjalizacja coachingowa, którą posiada tylko niewielu coachów w Polsce dała mi dużo wartościowej wiedzy i umiejętności z zakresu coachingu klasycznego, coachingu kryzysowego, interwencji kryzysowej i podstaw psychologii. Dzięki temu zdobyłem niezbędne kwalifikacje do profesjonalnej pomocy osobom cierpiącym na kryzys.

Dlaczego to jest mój istotny atut?

Najnowsze badania nad rynkiem coachingowym w Polsce pokazują ewidentnie, że prawie 70 procent klientów trafiających do coacha, jest w mniejszym lub większym stanie kryzysowym.

Niestety większość coachów jest tego nieświadoma i nie potrafi tego zdiagnozować, bo nie ma wiedzy na temat pracy z ludźmi w kryzysie.

Ta niewiedza i ignorancja coachów niestety bardzo często prowadzi do tego, że nie są oni w stanie pomóc takiemu klientowi, ponieważ brak im wiedzy i kompetencji.

Dlatego też prowadzony przez nich coaching nie jest skuteczny. Nie są oni w stanie pomóc takiemu klientowi, a bardzo często potrafią mu zaszkodzić i pogłębić stan kryzysowy. Niestety skutkiem tego bywa zagrożenie zdrowia i życia. Podejmując się współpracy ze mną nie musisz się tym przejmować. Potrafię pracować z kryzysami lekkimi i średnimi o różnym podłożu. Jeśli zidentyfikuję u Ciebie głęboki kryzys przekieruję Cię do odpowiedniego sprawdzonego specjalisty, który rozwiąże problem i wówczas możesz zgłosić się do mnie na coaching.

Przeszedłem również kompleksowy kurs z zakresu radzenia sobie ze stresem i dzięki temu posiadam profesjonalne kompetencje do efektywnej pracy z klientami walczącymi ze chronicznym stresem.

Ponadto przeszedłem edukację i praktykę z zakresu doradztwa zawodowego, zarządzania zasobami ludzkimi i sztuki trenerskiej.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Mam za sobą różnorodne doświadczenie zawodowe:

Łącznie 23 lata doświadczenia zawodowego, w tym:

Od ponad 20 lat do dziś w branży rozrywkowej, eventowej, jako muzyk, konferansjer, prezenter zajmuję się oprawą muzyczną imprez (uroczystości okolicznościowe, eventy firmowe, bale, imprezy plenerowe i koncerty klubowe). Przez te lata współpracowałem z wieloma projektami muzycznymi obsługując kilkaset imprez.

18 lat – twórca muzyki i tekstów, aranżer, muzyk sesyjny.

2 lata – Stanowisko eksperckie w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

1 rok – ekspert ds. dopłat bezpośrednich dla rolników – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

3 lata – branża FMCG, specjalista ds. ochrony środowiska i bhp w zakładzie produkcyjnym Ferrero Polska Sp. z o.o.

12 lat – ekspert ds. bilansów i rachunków ekonomicznych rolnictwa, statystyki środowiska i badań regionalnych oraz trener wewnętrzny w administracji państwowej dla GUS.

Unikalna i sprawdzona wiedza, doświadczenie życiowe, zawodowe, praktyka w pomaganiu, umiejętności oraz poczucie powołania.

Pracując w dużych i małych firmach o różnych profilach, branżach i na różnych stanowiskach zdobyłem niezbędną wiedzę, umiejętności i doświadczenie w obszarze Szkolenia i Rozwój. Szczególnie bliskie były mi takie zagadnienia, jak:

Diagnozowanie potrzeb rozwojowych pracowników;

Projektowanie, prowadzenie i ewaluacja szkoleń;

Podczas edukacji i  praktyki coachingowej zdobyłem  wiedzę i umiejętności z dziedzin;

Rekrutacja i selekcja pracowników;

Zarządzanie talentami i ścieżkami karier w organizacji;

Efektywność osobista i rozwój zawodowy;

Personal Branding, Public Relation, marketing internetowy, e-biznes;

Efektywne sposoby zdobywania pracy;

Coaching, NLP, mentoring, konsulting, krótkoterminowa terapia poznawczo-behawioralna;

Doradztwo zawodowe i coaching kariery.

EDUKACJA

Kryzysowy i Rozwojowy Mentoring Finansowy

Zakres tematyczny: Podstawy psychologii, Podstawy Interwencji Kryzysowej, Praca z nawykami i przekonaniami, Psychologia finansowa, Ekonomia Behawioralna

Program kursu zrealizowany przez: Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu

Certyfikowany przez: Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego

Numer certyfikatu: KCMF I/03/IPTK/2021

Uzyskane uprawnienia: Pomaganie w kryzysach życiowych, mających swe źródło w problemach z finansami. Mentoring finansowy – wsparcie w realizacji celów finansowych.

Uzyskany tytuł: Kryzysowy Coach i Mentor Finansowy

Meta Leader – Leadership Coaching

Organizator: Instytut Coachingu i Mentoringu – Przemysław Walter Group

Zakres tematyczny:

Zaawansowane modele, umiejętności i narzędzia wybitnego przywództwa w oparciu o najlepsze światowe praktyki wiodących firm. Przygotowanie do pracy w zakresie konsultingu i coachingu przywództwa.

Czas trwania: 80 godzin (teoria i praktyka)

Uzyskany tytuł: Licensed Meta Leader

Data uzyskania certyfikatu: 09.07.2020

Akademia Coachingu Kryzysowego

Czas trwania: 6-miesięcy – 300 h ( teoria i praktyka )

Zakres tematyczny:

Coaching Klasyczny, Podstawy Psychologii, Podstawy Interwencji Kryzysowej, Psychologia Kryzysu, Cykl kursów dotyczących radzenia sobie ze stresem.

Uzyskany tytuł:

Certyfikowany Coach Kryzysowy

Nr certyfikatu: 4/10/CK/2017

Organizator:

Piotr Łabuz – Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego

Elżbieta Kluska-Łabuz – Prezes Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego

www.coachingkryzysowy.pl

NewInsight – Elżbieta KluskaŁabuz; Polskie Towarzystwo Coachingu Kryzysowego

Cykl Szkoleń z serii Master Life&Career Coach obejmujący:

– 6 szkoleń w tym 2 szkolenia na poziomie Advanced;

– 18 dni szkoleniowych;

– 180 godzin warsztatu doradczo-coachingowego;

– Ponad 120 godzin, w trakcie których pracowałem w roli coacha i zdobywałem praktyczne doświadczenie wykorzystując najbardziej skuteczne modele, narzędzia i techniki life coachingu i coachingu kariery;

– 200 zaawansowanych narzędzi doradczo-coachingowych tworzących unikalny warsztat do pracy z najtrudniejszymi nawet celami, umożliwiające istotne, szybkie i trwałe zmiany w życiu osobistym i zawodowym, możliwe do zastosowania wszędzie, w każdej sytuacji;

– 8 Certyfikatów w tym uzyskanie najwyższego stopnia potwierdzającego kompetencje w zawodzie coacha – Certyfikatu Master Life & Career Coach.

Licensed International Master Life&Career Coach – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed Practitioner of Life &Career Coaching – (40 h teoria i praktyka) certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Advanced Practitioner Practitioner of Life&Career Coaching – (48) certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Self-Awareness Coach – course Self-Awareness Coaching Certification Training – (8h) certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Coach and Counsellor of The 4-W Strategy – course The 4-W Strategy Practitioner Certification Training (16h) – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Master Coach and Counsellor of The 4-W Strategy – course The 4-W Strategy Master Coach&Counsellor Certification Training (32h) – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Master Coach and Counsellor of The 7-W Strategy – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Coach and Consultant Meta Recruitment and Selection of Employees – course Meta Recruitment and Selection of Employees

Warsztat Samoświadomości i Misji Zawodowej – Instytut Coachingu i Mentoringu; Przemysław Walter Group

Warsztat – Niepowstrzymana kariera – Instytut Coachingu i Mentoringu; Przemysław Walter Group

Business Expert Empire – szkolenie dające kompetencje i uprawnienia Business Coacha i Konsultanta – Instytut Coachingu i Mentoringu; Przemysław Walter Group

Doradca zawodowy i Specjalista ds. Zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie (kurs 120 godzin) – PM Management Group

Kurs ,,Racjonalna Terapia Zachowania I stopnia” – dyplom – Pracownia Twoich Przekonań – prowadząca dr n. med. Agnieszka Kałwa ; Patronat – dr Mariusz Wirga Kierownik Naukowy Kursu/Dyrektor Programu RTZ w Polsce

Warsztat ,, Train the Trainer” – Trening umiejętności trenerskich – 30h dydaktycznych (praktyka i teoria, zakończone egzaminem/ dyplom i zaświadczenie nr z rejestru: 01/02/13/TR/WAW) – Placówka Kształcenia Ustawicznego GoWork;

Specjalista ds. HR  (rekrutacja i selekcja) – Placówka Kształcenia Ustawicznego GoWork.pl (60h; nr z rejestru: 64/09/2012/HR/WAW)

Praktyk i Master NLP – Polski Instytut Neurotransgresji ; G.Halkiew (Nr zaświadczenia MEN 104/2012)

Dyplomowany Coach NLP – Cech Naturopatów i Hipnotyzerów (Nr zaśw. MEN 104/2012; ISO 9001-2000 Nr PL8000225 )

Doradca Personalny (kod zawodu 242303) – Polskie Centrum Ustawicznego Kształcenia Dorosłych ,, RADIUS” Akredytowana Niepubliczna Placówka Oświatowa

Model GROW w Coachingu – Grupa SET, Akademia Trenerów

Kurs trenerski – Program Trenerów Wewnętrznych w Administracji Państwowej ( 80 h )

DYPLOMY I CERTYFIKATY

Więcej informacji znajdziesz Tutaj

MENTORZY

Brian Tracy, Anthony Robbins, Nick Vujicic, Milton Ericson, Joe Vitale, Robert Dilts, Richard Bandler, Dale Carnegie, John Whitmore, Tad James.

O MNIE PRYWATNIE

Prywatnie muzyk-meloman, od lat realizujący swą pasję jako kompozytor, tekściarz, aranżer, wykonawca, event menadżer, pasjonat sztuki, psychologii, rozwoju osobistego, miłośnik podróży, wycieczek górskich i turystyki rowerowej. Na co dzień pełen pozytywnej energii, optymista, ekstrawertyk, artystyczna dusza towarzystwa, wulkan dobrego humoru i entuzjazmu.

Poczytaj opinie

OPINIE KLIENTÓW NA DOBRYCOACH.PL