You are currently viewing 5 Symptomów Niedopasowania Zawodowego

5 Symptomów Niedopasowania Zawodowego

Które uczucie najczęściej towarzyszy tobie w pracy?

a) znudzenie
b) niespełnienie
c) frustracja
d) wypalenie
e) bezsensowność
f) pełne spełnienie

Znudzenie występuje wtedy, gdy w twoją pracę nie jest zaangażowane twoje głębokie zainteresowanie, czyli kiedy robisz coś, co nie jest twoją pasją.

Niespełnienie występuje wtedy, gdy twoje wartości nie są zaangażowane w pracę. Inaczej oznacza to sytuację, kiedy w trakcie wykonywania pracy nie możesz realizować swoich podstawowych wartości lub kiedy jesteś zmuszony do sprzeniewierzenia się im.

Frustracja występuje wtedy, gdy twoje silne strony pozostają poza gra, nie są wykorzystywane. Inaczej jest to sytuacja, gdy na co dzień w swej pracy nie masz możliwości manifestowania ich.

Wypalenie ma miejsce wtedy, gdy nagle, albo stopniowo twoja praca zacznie wymagać od ciebie posiadania silnych stron w obszarach, w których jesteś słaby i gdy nie masz do czegoś predyspozycji.

Bezsensowność powstaje, gdy na co dzień nie masz poczucia większego celu, któremu służą twoje działania.

Jak napisał kiedyś Anonim:

Praca jest solą życia, nadającą mu smak. Musi być ona jednak kochana, aby dawała swe największe błogosławieństwa i pozwalała osiągać najambitniejsze cele. Praca, którą się kocha, jest owocna, wypełnia życie satysfakcją i daje poczucie głębszego celu.

Dlatego jeśli chcesz osiągnąć prawdziwe szczęście w pracy i sukces zawodowy zacznij korzystać z4 stopniowej strategii, którą wykorzystują każdego dnia JEDNOPROCENTOWCY.

Oto ona:

  1. Odkryj czego nie lubisz i przestań się tym zajmować.
  2. Odkryj to co kochasz, swoje prawdziwe pasje, mocne strony, swoje wartości i potrzeby ludzi.
  3. Zintegruj swoje pasje, mocne strony, wartości oraz potrzeby innych i w ten sposób odkryj swoje posłannictwo. Zacznij realizować swoje posłannictwo wykorzystując mocne strony i kieruj się zawsze swoimi wartościami.
  4. Gdy tylko zauważasz, że sprzeciwiasz się swoim wartościom lub poświęcasz mniej niż 70% czasu w pracy na wykorzystywanie swoich mocnych stron i realizację swojego posłannictwa, zidentyfikuj to wszystko, co ci w tym przeszkadza i za wszelką cenę wyeliminuj to ze swojego życia zawodowego.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

jedenaście − sześć =