You are currently viewing Twoja Najlepsza Inwestycja – Ty

Twoja Najlepsza Inwestycja – Ty

Badania naukowe potwierdzają, że kilka lat połowa twojej obecnej wiedzy będzie zdezaktualizowana. To oznacza, że po pięciu latach większość tego co teraz wiesz i co potrafisz będzie bezużyteczna. Słynny amerykański trener koszykówki Pat Riley powiedział kiedyś: ,, Jeśli nie posuwasz się do przodu, to cofasz się’’.

Przez te wszystkie lata, w których pracuje z ludźmi i pomagam odnosić osobiste i zawodowe sukcesy widziałem wielu ludzi, którzy z wielkim entuzjazmem i wiarą, że im się uda, rozpoczynali swoje kariery i potem odnosili porażki. W wielu przypadkach seria niepowodzeń powodowała niezadowolenie i szybką rezygnację z realizacji celów. Większość tych ludzi ignorowała jedną prawdę bez względu co robisz, w jakiej branży działasz, aby odnieść sukces musisz zdobyć niezbędną wiedzę. A to zawsze wymaga sporego wysiłku, wytrwałości i treningu.
Tacy ludzie jak Dalajlama, John Kennedy, Ronald Regan, Bil Clinton, Oprah Winfrey, Benjamin Franklin potrafili wpływać na masy ponieważ byli wiarygodni. A o wiarygodności mówimy wtedy, kiedy postrzegający uważa oceny, których dokonuje druga osoba za wiarygodne. Percepcja twojej wiarygodności ma decydujące znaczenie w tym czy inni uznają cię za wpływowego.


Czynniki wpływające na twoją wiarygodność:

 1. Kompetencje
 2. Solidność
 3. Biegłość
 4. Sympatia
 5. Opanowanie
 6. Towarzyskość
  Kompetencja to pierwsza główna część układanki zwanej wiarygodnością. Dlatego za wszelką cenę musisz dążyć do tego, by być kompetentnym w tym co robisz i by inni za takiego ciebie uważali.
  Jak zyskać wiarygodność?
  Jest na to prosta recepta. Przeczytaj ją, zapisz sobie i noś zawsze przy sobie.
  Biegłość+solidność = wiarygodność
  Zatem jeśli chcesz być wiarygodny, musisz zdobyć biegłość w tym co robisz. Musisz pozyskać stosowną wiedzę i potrafić biegle ją wykorzystywać w praktyce. Jeśli dołożysz do tego solidność zyskasz wiarygodność w oczach ludzi.
  Musisz bowiem wiedzieć, że w dzisiejszych czasach istnieje jedna rzecz ważniejsza od pieniędzy – wiedza. Dzięki zdobywanej dziś wiedzy jutro możesz zyskać fortunę. Ponieważ dziś masz szansę zostać ekspertem w dowolnej dziedzinie twoją przyszłość rysuje się obiecująco.
  Zapamiętaj słowa, które powtarzał swoim rodakom prezydent Bill Clinton, to oczywiste, że wasze zarobki będą zależały od waszej wiedzy.
  Dlatego postanów już dziś, że staniesz się ekspertem w kluczowych obszarach swojej pracy – czyli tych, według których twój przełożony ocenia twoje sukcesy.
  Pamiętaj też o tym, aby bez przerwy zadawać sobie jedno kluczowe pytanie:
  Jaka umiejętność, gdybym ją opanował do perfekcji wystrzelił by moją karierę na poziom o jakim marzę?
  Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
  Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

19 − jedenaście =