You are currently viewing Pracuj dla swojego szefa, bo jest on kluczem do Twego sukcesu

Pracuj dla swojego szefa, bo jest on kluczem do Twego sukcesu

Pamiętaj!
Twój szef jest kluczem do sukcesu. Jeśli jemu się dobrze wiedzie, to tobie też się będzie dobrze wiodło. Każdy awans w organizacji wymaga tego, aby pojawiło się wolne miejsce w górnej części drabiny, którą jesteś zainteresowany. Zapomnij więc o zakresie obowiązków, misji oraz zaleceniach Działu Personalnego. Usiądź wygodnie i znajdź odpowiedzi na poniższe pytania:

 1. Czego mój szef oczekuje ode mnie?
 2. Co jest najważniejsze dla mojego szefa?
 3. Jak mogę pomóc mojemu szefowi, aby zdobył awans?
 4. Co trzeba osiągnąć, aby mój szef awansował?
 5. Co jest przedmiotem troski mojego szefa?
 6. Kiedy mój szef jest zadowolony, a kiedy nie z pracy mojej i innych osób?
  Dbanie o to, aby Twój szef wypadł dobrze poprawia jego szanse na awans. A ponieważ to dzięki tobie wypada dobrze, to z pewnością będzie chciał mieć ciebie w swoim otoczeniu. Twój szef nie może cię jednak awansować bez zgody swoich przełożonych, dlatego rób wszystko by i oni wypadali dobrze dzięki twojej pracy. Kluczowy jest zawsze szef twojego szefa. Dzięki twojemu zaangażowaniu i dodatkowej pracy na rzecz przewidywania ich potrzeb i problemów oraz znajdowania ich rozwiązań zyskujesz realne widoki na awans.
  I jeszcze jedno. Nigdy nie pozwól swojemu szefowi popełniać błędu, który mógłby przekreślić jego awans. Dlatego rób wszystko by twój szef zawsze był dobrze przygotowany, czy to do spotkań, czy prezentacji i aby zawsze wypadał genialnie. To, jak się zapewne domyślasz będzie czasami wymagało byś zrobił za niego pracę domową nawet bez jego wiedzy, jednak w tej sytuacji pamiętaj zawsze o swoim celu, jakim jest wygodne, komfortowe życie, w otoczeniu ludzi, na których ci zależy, gdzie możesz w pełni realizować swój pełen potencjał.
  Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
  Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

17 − 5 =