You are currently viewing Twoje pierwsze wrażenie w pracy

Twoje pierwsze wrażenie w pracy

Zapamiętaj raz na zawsze. Troska o innych zaczyna się w chwili gdy otwierasz szafę i jeszcze jedno:
Ubierasz się do gry w football i grasz w football, ubierasz się do tańca i tańczysz. To samo obowiązuje w biznesie. Ubierasz się do robienia biznesu i robisz biznes.
Widzisz. Normalnie pokazujemy tylko 15% naszego ciała. Więc odkrycie i ozdoby świadczą o tym kim jesteśmy i przekazują jak chcemy być traktowani. W przedsiębiorstwach panują pewne prawa ubioru. Na każdym poziomie obowiązują jakieś uniformy i stroje filmowe. Dlatego musisz zmodelować reguły rządzące ubiorem, które panują w twojej organizacji. Przejdź się po organizacji i rozpoznaj wzorce, które panują w ubiorze i innych dodatkach na poszczególne stanowisko. Szczególną uwagę zwróć na stanowisko, na jakie aplikujesz. Jak rozpoznasz jakiś wzorzec, zacznij ubierać się tak, jakbyś pracował już na tym stanowisku. Jeśli jesteś człowiekiem z przyszłością, to przestań się ubierać się jak człowiek z przeszłością. Wiem, wiem. Słyszę jak mówisz. Ale mnie na to nie stać. Przecież w obecnej sytuacji nie pracuję jeszcze na stanowisku, na które aspiruję i nie mam jeszcze takich zarobków.
Zapamiętaj!
Musisz inwestować zarówno czas, jak i pieniądze. Okazujesz bowiem tym samym, że wierzysz w to, co oferujesz. Wyższa cena, którą płacisz daje pewności sukcesu.
Czy wierzysz w siebie? Czy wierzysz w swoje kompetencje i to co masz do zaoferowania?
Jeśli tak, to wiesz zatem już, co należy robić.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

dwa × 4 =