Znalezione obrazy dla zapytania no problem

NO PROBLEM

Skuteczne Strategie Rozwiązywania Problemów

W życiu każdego z nas bywają okresy, kiedy przychodzi nam zmagać się z ciężkimi doświadczeniami, trudnościami, wyzwaniami, przeszkodami i różnymi mniejszymi i większymi problemami. Dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak prywatnego, relacji, zdrowia, finansów czy rozwoju osobistego. Stres, presja, otoczenie, konflikty interesów stron, wyznawanych wartości i zasad mogą czasem tworzyć wybuchową mieszankę elementów krytycznych utrudniających przejście od problemu do celu oraz wypracowanie najlepszych rozwiązań. W takich chwilach często może wystąpić zwątpienie, brak wiary w siebie, negatywizm i walenie bezskutecznie głową w mur.

Odpowiedz sobie już dziś na tych kilka pytań:

 1. Co jest moim problemem, trudnością, bólem, cierpieniem, wyzwaniem?

 2. Jak się to objawia? Na ile w skali 1-10 jest ten problem dotkliwy dla mnie?

 3. Na jakie inne sfery życia on oddziałuje? Na kogo jeszcze oddziałuje i w jaki sposób?

 4. Jak długo już się utrzymuje?

 5. Jakich rozwiązań już próbowałeś? Co robisz obecnie w tym kierunku?

 6. Jakie masz efekty?

 7. Jak się w związku z tym czujesz?

 8. Ile już dziś kosztuje Cię ten nierozwiązany problem? Ile zdrowia, czasu, nerwów, pieniędzy, cierpienia? Co przez to jeszcze tracisz?

A teraz zrób projekcję w przyszłość i wyobraź sobie, że minął kolejny rok, dwa lata, pięć lat, dziesięć lat etc…i Twój problem nadal nie został rozwiązany. Zobacz jak się rozrósł, jaki stał się wielki i straszny, jak obrósł innymi trudnościami.

Zobacz oczami wyobraźni siebie, swoje życie, wygląd, zdrowie, kondycję, finanse, relacje, pracę, życie osobiste, środowisko w jakim żyjesz…

Co widzisz? Czym napawają Cię te obrazy?

A teraz wsłuchaj się w siebie i usłysz swój wewnętrzny głos, głosy innych, co mówią o Tobie, usłysz swoich bliskich, rodzinę, znajomych…

Czy podoba Ci się to, co słyszysz?

Wejdź w swoje odczucia i zarejestruj, co czujesz w związku z tym nierozwiązanym problemem. Jakie to emocje? Czy są one przyjemne, czy może przykre, smutne i masz ich dość.

Ok! Wyjdź z tego obrazu , z tej wizji. Wróć do Tu i Teraz.

Przypomnij sobie co miłego wydarzyło się w ciągu ostatnich dni? Pomyśl o kimś, kogo cenisz kochasz i przypomnij sobie kiedy ostatni raz rozmawiałeś z tą osobą.

Stwórz teraz jasną, żywą, kolorową i pozytywną wizję swej przyszłości. Wyobraź sobie kolejno, że minął tydzień, miesiąc, pół roku etc.. jak udało Ci się rozwiązać Twoje aktualne problemy. Co widzisz? Jaki wyglądasz, jak się zachowujesz? Zobacz swą radość, entuzjazm, uśmiech. Zobacz, jak Twoi bliscy cieszą się z Twego sukcesu.

Co słyszysz? Co mówisz do siebie? Co bliscy mówią do Ciebie i o Tobie?

Jak się z tym czujesz? Jakie emocje Ci towarzyszą?

Jaki pozytywny wpływ na pozostałe sfery życiowe oraz na Twoje otoczenie ma rozwiązanie Twoich największych aktualnych problemów.

Jakie korzyści ( emocjonalne, zdrowotne i finansowe ) dało Ci raz na zawsze gruntowne rozwiązanie tych problemów i osiągnięcie wspaniałych celów? Co zyskujesz? Jaka wartość Ci to daje?

Jak bardzo czujesz się już szczęśliwy, dumny i spełniony?

Czy nie chcesz się tak już czuć zawsze? To wspaniała perspektywa, nieprawdaż?

Podstawą skutecznego rozwiązywania problemów jest właściwe podejście. W tym celu warto przejść przez kilka kluczowych etapów myślenia.

Poznaj model S.C.O.R.E.

 Są to:

 • Symptomy ( Symptoms ),

 • Przyczyny ( Causes ),

 • Cele ( Outcomes ),

 • Zasoby ( Resources ),

 • Efekty ( Effects )

Symptomy: są to widoczne objawy, które wskazują, że istnieje jakaś kwestia lub problem wymagający rozwiązania. Jest to część stanu obecnego.

W pierwszej kolejności przeanalizuj Symptomy, czyli wszystkie objawy wskazujące na to, że występuje nieprawidłowość, problem. Zidentyfikuj go, określ i nazwij. Uświadom sobie, że on występuje i ma określoną naturę.

Przyczyny: są podstawą symptomów, wywołują je. Nie zawsze są od początku oczywiste. One również należą do stanu obecnego.

W kolejnym kroku zidentyfikuj przyczyny, które go wywołują. Bez tego kroku, bez zyskania tej świadomości nigdy nie uda Ci się trwale go rozwiązać. Rozwiązanie będzie tylko powierzchowne, pozorne i krótkotrwałe. Będzie to tylko złudzenie poprawy. Jeśli nie zidentyfikujesz i nie usuniesz przyczyny lub kilku przyczyn to problem co jakiś czas będzie się odnawiał. Nieświadomie będziesz popełniać te same błędy w myśleniu, działaniu i podejmowanych decyzjach.

Cele: to stan pożądany. Chodzi tu o nowe zachowania, które mają zastąpić obecne. Na tym etapie przesuwasz się z myślenia o problemie i przyczynach do myślenia o efektach jakie pragniesz w zamian uzyskać. Definiujesz stan docelowy do jakiego dążysz. Tu przydaje się metodologia SMART do prawidłowego określenia celu.

Zasoby: narzędzia i techniki, których używasz do usuwania przyczyn. Na tym etapie skupiasz się na wszelkich dostępnych zasobach wewnętrznych i zewnętrznych, jakie posiadasz lub możesz zdobyć, aby skutecznie osiągnąć cel. Tu opracowujesz najlepsze możliwe rozwiązania.

Efekty: to długoterminowe konsekwencje lub rezultaty osiągnięcia celu, część stanu pożądanego.

Tak więc, aby problem trwale i skutecznie rozwiązać musisz przejść przez powyższe kroki.

Możesz zastosować te kroki i własnymi siłami przejść przez powyższy proces rozwiązywania problemów. W zależności od poziomu Twej wiedzy i doświadczenia, samoświadomości, aktualnej kondycji psychicznej i poziomu determinacji może być to obciążający, czasochłonny i energochłonny proces, nierzadko również generujący spore koszty emocjonalne i finansowe.

Możesz też przejść od problemu do rozwiązania znacznie szybciej, sprawniej i efektywniej oszczędzając czas, nerwy i pieniądze.

Tym sposobem jest skorzystanie z mego wsparcia. Ja sam wielokrotnie rozwiązywałem wiele moich problemów, moich bliskich oraz pomagałem klientom pokonać ich trudności.

Dziś dzielę się z Tobą moją wiedzą, talentami, pasją pomagania, doświadczeniem, technikami i metodami, abyś mógł zaoszczędzić sobie czas, nerwy i pieniądze, jednocześnie szybko, skutecznie, trwale i ekologicznie wprowadzić upragnione zmiany na lepsze.

Proponuję Ci Program Szkoleniowy NO PROBLEM

Co zawiera program:

1 bezpłatną konsultację – 45 min (skype/tel/live)

Pakiet 4 sesji coachingowych (czas: 60 min, częstotliwość: co 2 tygodnie)

Trening (90 minut) + materiały szkoleniowe zawierające poniższe moduły:

Moduł I  – Fundamenty

 • Twoje podejście – wypracujesz w sobie właściwe podejście do rozwiązywania problemów;

 • Planowanie i Cele – poznasz prostą i skuteczną metodę wyznaczania celów oraz technikę 10 kroków realizacji celów;

 • Twórcze Rozwiązywanie Problemów – nauczę Cię kreatywnych metod rozwiązywania problemów;

 • Proces Podejmowania Decyzji – poznasz kluczowe etapy podejmowania decyzji; odkryjesz różnice oraz wady i zalety decyzji podejmowanych indywidualnie i zespołowo.

 • Metoda Dlaczego oraz Diagram Przyczynowo – Skutkowy.

MODUŁ II – Skuteczne Techniki Rozwiązywania Problemów

Bonusy:

Test diagnozy Twojego stylu decyzyjnego

Forma pracy:

Online ( tel, skype +mail )

Cena pakietu: 400 zł

KORZYŚCI DLA CIEBIE:

 • Dostajesz mój czas, całą moją wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w proces skutecznego i trwałego rozwiązania Twoich problemów;

 • Otrzymujesz moje wsparcie, inspirację, motywację i opiekę, tak byś wprowadził upragnione zmiany w swoim życiu;

 • Nauczysz się właściwego podejścia i postawy do rozwiązywania problemów oraz zestaw skutecznych technik i metod.

   

Jak zamówić Program NO PROBLEM?

Napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy lub na adres mailowy: coachingdlaciebie@wp.pl

W tytule maila wpisz ,, No Problem ‘’. W mailu podaj swe imię i nazwisko.

Umówimy się wtedy na nasza pierwszą darmową konsultację. Ma ona na celu wzajemne poznanie się, pomówienie formalności, umowy, formy rozliczenia, płatności, metod pracy i podjęcie decyzji, odnośnie dalszej komercyjnej współpracy.

Jeśli zdecydujemy się na współpracę, to na żywo lub online ustalimy wszelkie formalności.

W wiadomości zwrotnej prześlę Ci:

 • ankietę i kwestionariusz do wypełnienia i odesłania przed naszą pierwszą sesją;

 • umowę do wypełnienia, podpisania i odesłania;

 • numer konta, na które należy uiścić ustaloną kwotę (w tytule przelewu wpisz ,, No Problem – Imię i nazwisko).

 • Zaraz po zaksięgowaniu ustalonej kwoty ustalimy terminy naszych sesji.

   

Forma płatności – szybkie płatności elektroniczne

PayPal

lub

YetiPay

 • załóż sobie tam konto zgodnie z instrukcją,

 • wprowadź kwotę za szkolenie,

 • w polu tytuł wpisz ,,No Problem+ imię i nazwisko”

 • w polu adresata wpisz mój nr tel lub mail, jaki Ci podam (tomasz.koldrowski(małpka)poczta.onet.pl)

 • Jak tylko pieniądze będą na moim koncie YetiPay ( zwykle max 1 dzień ) to potwierdzam Ci i umawiamy się na konsultacje online.Zapraszam do współpracy!

Tomasz Kołdrowski – Master Life&Career Coach