Aby zaprojektować właściwie swoją karierę musisz zacząć od samoświadomości i wyznaczenia długofalowego zawodowego kierunku, czyli powołania.

Kiedy już to określisz, to później musisz opracować sposoby i kierunki realizacji swej misji zawodowej oraz nową ścieżkę kariery.

Samoświadomość

Czym  jest samoświadomość?

W kontekście zawodowym najważniejszą rzeczą jest poczucie spełnienia, jakie daje ci praca. W drodze do spełnienia zawodowego najważniejsze jest Twoje nastawienie do pracy. Nastawienie, samoświadomość i zrozumienie siebie to kluczowe czynniki sukcesu i szczęścia w pracy.

Osoby, które czują się szczęśliwe są bardziej zmotywowane, efektywne, zaangażowane i wpływają pozytywnie na swoje otoczenie.

To przekłada się na wysokość ich zarobków, satysfakcję z pracy, awanse, a wraz z nimi większa władzę, uznanie, komfort i wpływ.

Twoje podstawowe nastawienie ma wyraźny wpływ na poczucie zadowolenia i spełnienie w pracy.

Misja zawodowa

Co należy zrobić, aby praca stała się dla Ciebie prawdziwym powołaniem?

Musisz odkryć swoją Misję Zawodową oraz podjąć niezbędne działania służące jej realizacji. Wówczas bez względu na to, co to będzie za praca stanie się ona dla Ciebie prawdziwym powołaniem.

Czym jest w takim razie ta misja zawodowa?

Misja zawodowa to unikalne powołanie, jest to nadrzędny cel, który Cię musi pociągać, motywować do działania i pchać ku przyszłości jakiej pragniesz. Jest to rodzaj tkaniny wyplatanej z kilku różnych nitek: pasji, wartości i talentów. To właśnie świadomość poczucia misji jest tym czynnikiem, który odróżnia ludzi sukcesu, od reszty.

Co musisz zrobić, by odkryć i zdefiniować swoją Misję zawodową?

Musisz zyskać prawdziwą samoświadomość i odkryć:

  • Swoje pasje

  • Swoje wartości

  • Swoje mocne strony (wiedza, umiejętności, doświadczenie, talenty)

  • Potrzeby innych ludzi, które chcesz zaspokajać.

Podsumowanie

Jaką korzyść otrzymasz dzięki odkryciu swej misji zawodowej?

Odkrycie swojej misji nada głębszy sens Twej pracy, karierze zawodowej. Ci którzy odkryli już swoją misję i ją realizują robią to, co kochają i jednocześnie kochają to, co robią. Dzięki odkryciu swej misji zawodowej odkryjesz co naprawdę chcesz w życiu robić i dlaczego oraz znajdziesz sposób na to, jak ją najlepiej wypełniać, dając równocześnie wartość dla społeczeństwa.

Niestety większość ludzi nie wierzy w to, że każdego dnia może realizować swe marzenia robiąc to, co kochają i do czego są stworzeni. Dzielą oni swoje życie na dwie części: na to, co trzeba robić, by się utrzymać, spłacić długi i zaspokoić swoje najważniejsze potrzeby oraz na to, co lubią robić dla samej przyjemności.

Jestem ciekaw co Ty sądzisz o swojej pracy? Czy ją lubisz, pasjonuje Cię?

Czy czujesz, że jest Twoją misją, powołaniem, że robisz coś ważnego dla świata? Czy dajesz w niej z siebie to co najlepsze i starasz się wkładać w nią swoje serce, czy może odbębniasz ją i tylko czekasz kiedy koniec?

Czy wykorzystujesz w swojej pracy swoje mocne strony?

Jeśli nie realizujesz się zawodowo i nie lubisz swej pracy, jeśli masz z nią powiązanych dużo negatywnych emocji to wiedz, że nie wróży to dobrze na przyszłość. Nawet jeśli masz w niej względna stabilność i dobre zarobki to nie Twój stan i nastawienie nie rokuje dobrze na przyszłość. Każdego dnia będziesz się męczyć, usychać i więdnąc jak kwiat bez wody.

Masz dwa wyjścia:

  • Znaleźć jakieś przyjemne, wartościowe obszary, elementy w Twej pracy, za które możesz ją po prostu polubić, rozciągając te dobre uczucia na całokształt lub

  • Zmienić pracę na odpowiednia i dopasowaną do Ciebie.

Tak więc zacznij wreszcie odkrywać, wykorzystywać i rozwijać swój potencjał osobisty oraz realizować misję zawodową. 

Co zawiera program?

Zaprojektuj swą karierę w oparciu o model

Potencjał i Misja Zawodowa

Badanie osobowości, temperamentu i stylów uczenia – Typ osobowości wg Hartmana; Typ osobowości wg metodologii MBTI + implikacje zawodowe, Style uczenia (wzrokowy, słuchowy, dotykowy, kinestetyczny), Cykle uczenia się wg. Kobla (dywergencyjny, asymilacyjny, konwergencyjny, akomodacyjny);

Badanie predyspozycji zawodowych – Rozwój samoświadomości zawodowej. Dzięki specjalnie przygotowanym testom i kwestionariuszom poznasz swój typ inteligencji wielorakiej, poziom odporności na stres, samoocenę, styl podejmowania decyzji, motywacyjne DNA, kotwice motywacyjne, typ zawodowy i predyspozycje zawodowe ;

Mocne Strony – Odkryjesz swoich 5 wiodących talentów neuronalnych oraz w oparciu o nie zbudujesz mocne strony dzięki metodologii Instytutu Gallupa i Testu Strength Finder. Opracujesz sposoby na ich lepsze wykorzystanie i rozwój w codziennym życiu. Stworzysz sposób na poradzenie sobie ze swymi słabymi stronami. To sprawi, że zyskasz większą efektywność;

Metaprogramy – Zdiagnozuję Twoje wszystkie talenty neuronalne (metaprogramy) oraz poznasz ich rolę w zarządzaniu karierą. 

Talenty to wzorce gromadzenia i przetwarzania informacji wpływające na sposób myślenia, odczuwania, komunikacji, motywacji i wreszcie zachowania każdego pracownika.

Talenty wpływają na:

  • twój indywidualny sposób filtrowania bodźców i informacji z otoczenia;
  • sposób segregowania i przetwarzania tych informacji;
  • styl odczuwania, myślenia i działania;
  • tworzenie się predyspozycji zawodowych i stylów reagowania w codziennym życiu

Diagnoza Dopasowania Zawodowego – Zbadam do jakich Kultur Organizacyjnych, Stanowisk i Ról Zespołowych najbardziej pasujesz oraz na ile jesteś dopasowany do swej aktualnej pracy. Z moją pomocą opracujesz plan zmiany ścieżki kariery, dzięki czemu lepiej wykorzystasz swoje talenty z korzyścią dla siebie i firmy. Będziesz odpowiednim człowiekiem na właściwym miejscu;

Wartości vs Praca – Poznasz swój aktualny system wartości i sprawdzisz czy wspiera Cię on w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Przetransformujesz swój system i hierarchię wartości, aby w jak największym stopniu prowadził Cię do celu i dawał poczucie satysfakcji zawodowej;

Pracuj z Pasją – Przyjrzysz się swoim największym pasjom, zainteresowaniom i z moją pomocą opracujesz sposoby na to jak zarabiać na swej pasji;

Potrzeby ludzi i rynku pracy – Pomogę Ci odkryć, czego potrzebują ludzie i rynek pracy. Odkryjemy potencjalne nisze, z którymi możesz pracować;

Model Odkrywania Misji Zawodowej – Wyznaczysz najbardziej spójną z Tobą misję zawodową oraz kierunki i sposoby jej realizacji.

Zanim się zdecydujesz to skorzystaj z darmowej konsultacji ze mną.

KONSULTACJA