You are currently viewing Pieniądze to nie wszystko

Pieniądze to nie wszystko

Doświadczenie zawodowe jest bezcennym wynagrodzeniem

Zdobywaj przede wszystkim doświadczenie, a duże pieniądze same pojawią się po drodze

Jeśli masz jakieś doświadczenie w procesie selekcji pracowników, byłeś już na wielu rozmowach kwalifikacyjnych, to jak często jesteś pytany o stopień na dyplomie z jakiegoś przedmiotu?
Nigdy. To prawda

Jeśli chcesz zrobić błyskotliwą karierę i odnieść sukces zawodowy musisz rozróżniać dwa rodzaje wynagrodzenia.

Pierwsze to twoja pensja wyrażona w wartości finansowej.
Drugi rodzaj jest dużo bardziej subtelny, trudniej zauważalny i często ignorowany to doświadczenie, które zdobywasz. Musisz wiedzieć, że twoje doświadczenie pcha ciebie na przód niemal przez cały czas trwania twojej kariery.
Ludzie będą bez przerwy pytali ciebie, czy robił pan już to, czy tamto i jak wtedy pan sobie z tym poradził. A czy ma pan doświadczenie w…?

To zadziwiające i smutne, jak wielu ludzi daje się zamknąć w klatce dla kilku papierowych banknotów wpływających wirtualnie co miesiąc na ich konto bankowe. Większość ludzi haruje dla pieniędzy zapominając o zdobywaniu cennego doświadczenia, które jest tym dla kariery, co woda dla istot żyjących. Dlatego traktuj doświadczenie jak swoją pensję, proś o nie i walcz o nie, a już niedługo będziesz się śmiać z tych wszystkich, którzy dają się przykuć na lata do nudnej pracy za marnych kilka groszy i których podstawowy budulec kariery jakim jest doświadczenie, ulega stałej, rosnącej, pogłębiającej się dewaluacji.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

17 + jeden =