You are currently viewing Jak znaleźć Dopasowaną Pracę?

Jak znaleźć Dopasowaną Pracę?

Wybierz Właściwą Firmę i bądź w głównym nurcie

Warto, abyś w pogoni za zwycięską karierą pozostawał w głównym nurcie.
Co to oznacza?
Jeżeli wiesz już, jaka praca będzie dla ciebie właściwa, to powinieneś zrobić wszystko, aby zdobyć pracę w firmie do której będziesz pasował.
Jak JEDNOPROCENTOWCY wybierają najlepszą firmę dla siebie?

Strategia:

  1. Oddziel branże rozwojowe od tych, które są obecnie w zastoju.
    Jak to zrobić?
    Zorientuj się, którym firmom media poświęcają najwięcej uwagi ze względu na ich nowe produkty, procesy czy tempo wzrostu. Przeglądaj internet, porozmawiaj z pracownikami tych firm, z ich dostawcami, klientami i wszelkimi innymi osobami, które mogą tobie dostarczyć użytecznych informacji.
  2. Spośród branż rozwojowych wybieraj firmy, w których twoja specjalność stanowi główny nurt działań. Jeśli jesteś kucharzem to pracując w firmie informatycznej nie zyskasz sławy i doświadczenia, o które przecież ci chodzi.
  3. Dowiedz się, które z tych firm cieszą się najlepszą reputacją.
  4. Idź tam, gdzie płacą najwięcej.

Dlaczego?

Po pierwsze:
Wszelkie twoje przyszłe korzyści, dodatkowe dochody, premie i podwyżki obliczane będą na podstawie twojej pensji zasadniczej.
Po drugie:
Im wyżej jesteś opłacany, tym bardziej jesteś widoczny dla wyższego kierownictwa.
Po trzecie:
Im więcej firma ci zapłaci, tym bardziej będzie angażować ciebie w ważne projekty. Oznacza to, że otrzymasz większą odpowiedzialność, zadania i problemy do rozwiązania. Jeśli zatem jesteś specjalistą w tym, co ciebie pasjonuje to jesteś na najlepszej drodze do władzy, prestiżu, uznania, samorealizacji i ogromnych pieniędzy.
Po czwarte:
Jeśli o pracę stara’ się kilka osób to najprawdopodobniej otrzyma ją ten, który poprzednio zarabiał więcej.

  1. Pamiętaj, że cztery pierwsze punkty to przygotowanie gruntu. Ostateczną decyzję podejmuj na podstawie najważniejszego kryterium, czyli dopasowania firmy do twojej osoby.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

12 + 4 =