You are currently viewing Jak dostać podwyżkę w pracy?

Jak dostać podwyżkę w pracy?

Podnoś głowę i proś o wszystko czego chcesz

Przyszłość należy do ludzi, którzy podnoszą głowy i proszą, o to czego chcą. I jeśli nie dostają tego natychmiast, to proszą jeszcze raz i jeszcze raz, aż wreszcie to dostaną.
Ludzie często pytają mnie, jak prosić szefa o podwyżkę.
Istnieje jedna bardzo prosta i bardzo skuteczna strategia otrzymywania podwyżki. Posłuchaj.

  1. Idź do szefa i spytaj go, co konkretnie musisz zrobić i w jakim terminie, abyś mógł liczyć na taką czy inną podwyżkę. Pamiętaj, że nie ma sensu pracować w organizacji lub dla szefa, jeśli nie wiesz dokładnie, co masz zrobić, aby dostać podwyżkę lub awans. To powinny być twoje pierwsze ustalenia zanim jeszcze zabierzesz się za pracę w danej organizacji. Każdy dzień, w którym pracujesz, nie mając pojęcia, co należy zrobić, by dostać awans lub podwyżkę to dzień stracony.
  2. Kiedy już znasz kryteria awansu lub podwyżki i zaakceptowałeś je razem ze swoim przełożonym, zrób wszystko by im sprostać. Najlepiej jak spełnisz wszystkie kryteria szybciej, niż ustaliliście i dodatkowo przekroczysz ustalone normy ilościowe i jakościowe oczywiście na plus. To znaczy, kiedy uda Ci się spełnić wszystkie kryteria i zrobisz to dużo szybciej niż się umawiałeś ze swoim przełożonym.
  3. Następnie nadaj swoim osiągnięciom konkretną wartość pieniężną. Celem każdej pracy jest kreowanie wartości, toteż zawsze staraj się wyrazić jaką wartość ekonomiczną zdobyłeś wytworzyć. Inaczej mówiąc, jaki wpływ na zysk firmy miała twoja praca w danym okresie.
  4. Następnie przygotuj prezentację i umów się z szefem na spotkanie. Przedstaw swoje stanowisko i pokaż swój wkład w osiągnięty zysk firmy.
  5. Poproś o uzgodnioną podwyżkę.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

2 × dwa =