You are currently viewing Jak być zauważonym przez najważniejsze osoby w firmie

Jak być zauważonym przez najważniejsze osoby w firmie

Planuj spotkania z najważniejszymi ludźmi

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że całkiem przypadkowo znalazłeś się sam na sam w jednej windzie z jedną z tych ważnych osób, które trzymają klucz do twojej kariery? Jeśli nie, to co byś zrobił gdyby taka sytuacja spotkała cię dzisiaj rano?
Większość ludzi, których obserwuję lub z którymi rozmawiałem na ten temat powtarza: ,,Zamurowałoby mnie. Kompletnie nie wiedziałbym, co zrobić. Chyba wysiadłbym z tej windy na najbliższym piętrze.’’
Widzisz, większość ludzi w takich sytuacjach zachowuje się niczym królik zahipnotyzowany przednimi reflektorami samochodu i w ten sposób traci niepowtarzalną okazję do rozmowy o niczym. To jest bardzo ważna kwestia dla osób zorientowanych na robienie kariery.
Możesz też sam stwarzać sobie okazje do tego, by zostać zauważonym. Jeśli zorientujesz się, o której godzinie prezes lub inna ważna dla twej kariery osoba wchodzi do biura, co konkretnie robi, przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyś akurat w tym samym czasie znalazł się w tym samym miejscu. Wtedy powinieneś zaplanować co chcesz powiedzieć i na jaki temat. Możesz wtedy powiedzieć: Korzystając z okazji Pani X, miałem nadzieję, że moglibyśmy przez chwilę porozmawiać o … I tutaj nadarza się wielka okazja i szansa dla ciebie, byś mógł sprzedać jakiś swój pomysł lub rozwiązanie problemu.
Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

8 − sześć =