SKUTECZNE DOKUMENTY APLIKACYJNE

Masz dość braku odpowiedzi na wysyłane dokumenty?

Nie wiesz czemu nie jesteś zapraszany na rozmowy o pracę, mimo iż masz dobre kwalifikacje?

Uważasz, że masz potencjał, doświadczenie, wykształcenie, a jakoś nie potrafisz się dobrze sprzedać?

Nie wiesz co zrobić, by znaleźć szybko pracę?

Myślisz sobie pewnie, że to kwestia lepszego wykształcenia, dłuższego doświadczenia, znajomości i szczęścia. Owszem, każdy z tych czynników odgrywa istotną rolę w sukcesie na rynku pracy. Jednak dziś samo wykształcenie, doświadczenie, znajomość języków, praktyki, staże nie zagwarantują Ci dostania wymarzonej pracy.

Doskonale pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że dziś prawie każdy ma jakieś studia, czasem nawet po 2,3 kierunki, zna języki obce, ma prawo jazdy, odbyte staże, praktyki i tak naprawdę ciężko jest się przebić, wyróżnić, zainteresować, przekonać do siebie.

W dzisiejszych czasach, gdzie rynek pracy jest nasycony tysiącami absolwentów wyższych uczelni nie jest łatwo o pracę. Firm na rynku przybywa, miejsca pracy są, wymagania też, ale w niektórych sytuacjach dostanie się choćby na rozmowę kwalifikacyjną może graniczyć z cudem. Jest tak, gdyż na jedno miejsce pracy przypada średnio ponad 100 kandydatur, z czego na rozmowę zostaje zaproszone np. 10-15 osób. Wystarczy jak zobaczysz co dzieje się na portalach rekrutacyjnych.

Jednak firmy te w końcu kogoś zatrudniają. Dostanie pracy jest tu jednak etapem końcowym. Aby lepiej uświadomić Ci wagę Twego CV w ubieganiu się o pracę zapoznaj się ze schematem procesu rekrutacji i selekcji.

Standardowy przebieg procesu rekrutacji.

Etap I – Analiza dokumentów aplikacyjnych

Etap II – Zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną (telefonicznie lub mailowo)

Etap III – Rozmowa rekrutacyjna z rekruterem ewentualnie w większych firmach assesment center + opcjonalnie test wiedzy merytorycznej.

Etap IV – Rozmowa z przyszłym szefem w większych firmach zazwyczaj jest to kierownik lub manager

Etap V – Decyzja o zatrudnieniu

CURRICULUM VITAE 

Najtrudniejszym etapem przy staraniu się o zdobycie pracy jest ten pierwszy, czyli analiza dokumentów aplikacyjnych.

Dzieje się tak, dlatego, że na jedno stanowisko spływa od kilkudziesięciu i więcej CV, a rekruter jest jeden. Wyobraź sobie ile czasu takiej osobie zajęłaby wnikliwa, długa analiza CV.  Zakładając, że na jedno stanowisko spłynęło 150 CV, a rekruter chcąc przeanalizować je dokładnie postanowi poświęcić na każde 15 minut łącznie z przerwami. Wtedy cały proces pochłonął by mu ok. 38 godzin. Jest to dużo czasu, a dla firm czas to pieniądz. Firmy często nie są w stanie sobie na takie coś pozwolić. Bardzo często w firmie jest jeden rekruter, który jest odpowiedzialny jeszcze za wiele innych spraw ( kadry, płace, szkolenia, polityka personalna firmy etc…).

Tak więc doświadczony rekruter zaledwie skanuje Twe CV wzrokiem i zajmuje mu to kilka sekund.

Patrzy na ogólne wrażenie estetyczne, zdjęcie, czytelność, szuka słów kluczy, które go interesują, patrzy czy Twe doświadczenie, wykształcenie, stanowiska korelują silnie z oczekiwaniami na stanowisku na jakie firma rekrutuje. Te kilka do kilkunastu sekund pozwala by mógł odnieść pierwsze wrażenie, które budujesz poprzez to jak przedstawiasz siebie w swych dokumentach aplikacyjnych. Jest to wybór nie do końca świadomy, raczej intuicyjny, tak więc ważne jest by to pierwsze wrażenie zrobić naprawdę świetne, bo mamy szanse je zrobić tylko raz , a od tego będzie zależeć to czy dostaniesz się do kolejnych etapów rekrutacji.

Jeśli urzekniesz swoim CV, to rekruter odłoży je na oddzielną kupkę celem wnikliwszej analizy i kolejnym etapem rekrutacji będzie zaproszenie Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Poszukując pracy musisz zdać sobie sprawę, iż Twe CV jest w rzeczywistości ofertą marketingową. Zapewne kiedy masz zamiar Ty coś kupić to tez najpierw ustalasz, co jest w danym produkcie dla Ciebie szczególnie ważne i w ten sposób tworzysz dla siebie kryteria selekcji. Chcąc kupić np. gitarę, odwiedzasz salony muzyczne, sklepy internetowe, aukcje allegro i szukasz interesujących Cię danych tj: marka, cena, jakość etc…

Na tym pierwszym etapie nie wgłębiasz się we wszystkie informacje, tylko skanujesz całość w poszukiwaniu swoich ustalonych kryteriów. Im więcej stron, ofert, sklepów przeglądasz, tym mniej czytasz a więcej filtrujesz. Zazwyczaj jeśli nie znajdujesz w wystarczająco krótkim czasie potrzebnych informacji, opuszczasz daną stronę i lecisz dalej.

Analogicznie jest z Twoim ,,klientem”, czyli rekruterem, czytającym Twoją ofertę reklamową – CV.

Zapamiętaj:

,,Nie wystarczy być tylko w czymś dobrym – trzeba jeszcze umieć to dobrze sprzedać”.

Uwierz mi, naprawdę możesz być świetny w swej specjalizacji, ale jeśli nie będziesz potrafił w umiejętny sposób dotrzeć do pracodawców i zaprezentować się od jak najlepszej strony, sprzedać się to nikłe szanse, że coś z tego wyjdzie.

Dobre CV to Twoja wejściówka na rozmowę kwalifikacyjną.

Owszem, może się to wydawać nielogiczne i paradoksalne ale, CV jest istotniejsze niż to, czego faktycznie dokonałeś w życiu zawodowym, gdyż kiepskie CV potrafi sprawić, że całkiem niezła kariera nie najlepiej się prezentuje i odwrotnie.

Szanuj czas rekrutera!

Wiedz o tym, że przegląda on dziennie pełno CV, a każdemu poświęca średnio ok. 10 sekund. Tak więc upewnij się, że dobrze ten czas wykorzystasz.

CV musi być odpowiedzią na konkretne oczekiwania przyszłego pracodawcy, jakie są zawarte w ogłoszeniu. Jeśli tak nie zrobisz, to rekruter nie będzie miał motywacji, by je przeczytać. W związku z tym nie możesz w odpowiedzi na różne ogłoszenia wysyłać jednakowego wzoru CV. Np: jeśli szukasz gitary elektrycznej do grania metalu, to nie będziesz się interesował gitarami klasycznymi choćby nie wiem jak były super.

LIST MOTYWACYJNY

Badania rynku HR i ankiety przeprowadzone wśród osób pracujących oraz szukających pracy jednoznacznie pokazują, że wielu kandydatów nie wie, co tak naprawdę pisać w liście motywacyjnym. Inni nawet odmawiają ich wysyłania. Da się również zauważyć pewien powtarzalny paradoks. Mianowicie kandydaci nie wiedząc, co pisać w listach motywacyjnych, stosują tzw. gotowce, przez co zniechęcają rekrutujących do czytania ich.

Rekruterzy często nie mają zbytniej motywacji do czytania listów motywacyjnych, ponieważ z góry zakładają, że niczego ciekawego się z nich i tak nie dowiedzą.

W tej sytuacji niektóre osoby szukające pracy rezygnują z pisania listów. Nie jest to dobry pomysł, bo rezygnując z napisania go, jako kandydat rezygnujesz z dodatkowego narzędzia perswazyjnego.

Co odróżnia LM od CV?

W CV zamieszczasz informacje, dotyczące Twojego przygotowania do wykonywania danego zawodu/pracy. Pozwala ono zweryfikować Twe przygotowanie zawodowe, techniczne i zgodność z profilem idealnego kandydata na dane stanowisko. W pewnym sensie CV to specyfikacja techniczna usługi, jaką świadczysz.

Czym jest list motywacyjny i czemu służy?

 • pokazuje Cię jako człowieka, indywiduum, przedstawia informacje bardziej osobiste, dotyczące celów, dążeń, motywacji oraz buduje Twój całościowy obraz;

 • jest ulotką reklamową Twojej osoby, decydującą o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną;

 • to Twoje 5 minut na to, by przekonać do siebie pracodawcę;

 • pokazuje Twe osobiste aspiracje, motywacje i jest szansą na zaprezentowanie tych informacji, które pokażą, że jesteś idealnym kandydatem na określone stanowisko;

 • daje Ci możliwość uargumentowania dlaczego właśnie pracą w danej firmie i na danym stanowisku się zainteresowałeś i dlaczego powinni Ciebie wybrać;

 • jest okazją by uzupełnić swój profil zawodowy o informacje, których nie zawarło się w CV.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

Mam Ci do zaoferowania dwa rodzaje usługi, zróżnicowane pod względem:

Zakresu mej interwencji;

Mego czasu i zaangażowania w pracę nad Twymi dokumentami;

Ceny

Wariant 1 – Sprawdzenie dokumentów aplikacyjnych

Sprawdzenie dokumentu (CV lub listu motywacyjnego) polega na przejrzeniu Twojego dokumentu aplikacyjnego i przesłaniu mailem komentarza, w którym wymienię w punktach to co warto by było zmienić/poprawić. Jest to porada ogólna, tak więc nie otrzymujesz informacji w jaki dokładnie sposób należałoby to zmienić, tylko dostajesz informację CO jest do zmiany. Wtedy możesz nanieść sobie sugerowane zmiany wedle życzenia. Usługa dotyczy dokumentów w języku polskim. Czas oczekiwania na zrealizowanie usługi to ok. 3 dni robocze od momentu zaksięgowania należności na koncie.

Efektem mojej pracy jest analiza twych aktualnych dokumentów aplikacyjnych i podanie sugestii, co do niezbędnych zmian.

Dzięki moim wskazówkom stworzysz samodzielnie standardowe CV i LM wyprofilowane pod kątem wybranej przez Ciebie branży, specjalizacji i konkretnej grupy stanowisk, na jakie zamierzasz aplikować.

Ile to kosztuje?

Sprawdzenie jednego dokumentu – 30 zł

Sprawdzenie CV plus LM – 50 zł

Czas realizacji: 3 dni robocze

Powyższe usługi świadczę drogą elektroniczną. Nie ma konieczności osobistego spotkania ze mną. Dokumenty będą przesłane dwóch formatach: pdf i txt/doc do edycji.

Napisz do mnie na maila: kontakt@tomaszkoldrowski.pl

W tytule napisz ,,Sprawdzenie dokumentów” i załącz pliki w formacie txt lub doc.

W mailu zwrotnym podam nr konta do uiszczenia opłaty.

Po zaksięgowaniu kwoty, podejmę się realizacji zamówienia i prześlę je w omówionym terminie.

Korekta dokumentów aplikacyjnych

Na czym polega usługa Korekta CV?

Analizuję Twój dokument pod kątem stylistyki, wyglądu, struktury i merytoryki;

Dostarczasz mi wszystkie niezbędne informacje potrzebne do skonstruowania skutecznego CV.

Będę potrzebował  od Ciebie następujące informacje tj:

 • twój cel zawodowy;

 • opis interesujących Cię branży, specjalizacji i stanowisk;

 • treści ogłoszeń, na jakie aktualnie chcesz aplikować, abym mógł dokonać ich analizy, tak by skonstruować adekwatne CV;

 • opis twoich sukcesów zawodowych i dotychczasowej ścieżki kariery;

 • twoje mocne strony, atuty, predyspozycję, wiedzę, doświadczenie i umiejętności korespondujące z Twym celem zawodowym i wymaganiami stawianymi w ogłoszeniach;

 • wartości, pasje i zainteresowania.

Co zyskasz dzięki KOREKCIE CV?

 • będzie ono przyjazne dla pracodawcy;

 • będą się znajdować na nim wyłącznie wymagane informacje na temat danych osobowych;

 • zostaną zastosowane formalne wyróżniki CV;

 • ulegnie poprawie funkcjonalność stylu;

 • będzie poprawne pod względem  ortograficznym i interpunkcyjnym;

 • informacje zostaną zapisane według ustalonego schematu i w odpowiednim formacie;

 • odpowiednio rozmieszczony tekst z zachowaną jednocześnie estetyką zapisu;

Twoje CV po korekcie będzie się wyróżniało spośród setek CV wpływających na każde ogłoszenie o pracę i prezentowało Ciebie w najbardziej atrakcyjny sposób.

Pamiętaj CV do pracodawcy wysyłasz tylko raz na dane stanowisko, tak więc nie pozwól aby Twoje CV zdyskwalifikowało Ciebie na etapie wstępnej rekrutacji.

Nie daj szans innym kandydatom na to samo stanowisko – skorzystaj z usługi KOREKTA CV!!!

Efektem mojej pracy jest korekta Twego aktualnego CV.

Dzięki mojej pracy otrzymasz ode mnie standardowe CV wyprofilowane pod kątem wybranej przez Ciebie branży, specjalizacji i konkretnej grupy stanowisk, na jakie zamierzasz aplikować.

Na czym polega usługa Korekty Listu Motywacyjnego?

Analizuję ogłoszenie, na które aplikujesz pod katem wymaganych kompetencji.

Analizuję Twe CV.

Analizuję Twój dokument pod kątem stylistyki, wyglądu, struktury i merytoryki;

Dostarczasz mi wszystkie niezbędne informacje potrzebne do skonstruowania skutecznego LISTU.

Będę potrzebował  od Ciebie następujące informacje tj:

 • twój cel zawodowy;

 • opis interesujących Cię branży, specjalizacji i stanowisk;

 • treści ogłoszeń, na jakie aktualnie chcesz aplikować, abym mógł dokonać ich analizy, tak by skonstruować adekwatny LM;

 • opis twoich sukcesów zawodowych i dotychczasowej ścieżki kariery;

 • twoje mocne strony, atuty, predyspozycję, wiedzę, doświadczenie i umiejętności korespondujące z Twym celem zawodowym i wymaganiami stawianymi w ogłoszeniach;

 • wartości, pasje i zainteresowania.

Co zyskasz dzięki KOREKCIE LISTU MOTYWACYJNEGO?

poprawię błędy gramatyczne, stylistyczne i interpunkcyjne

zadbam o jego właściwą formę

będzie on sformatowany strategicznie

użyję w nim chwytliwych zwrotów

użyję w nim fachowego słownictwa

zaznaczę w nim rys Twej osobowości

subtelnie użyję języka perswazji, jaki na co dzień jest stosowany w reklamie i marketingu

Twój nowy List motywacyjny, będzie pełnił funkcję profesjonalnej oferty marketingowej, promującej Ciebie, a przyszły pracodawca przeglądając Twe dokumenty aplikacyjne będzie odnosił nieodparte wrażenie, że jesteś najlepszym możliwym wyborem.

Korekta

Korekta dokumentu (listu motywacyjnego) polega na naniesieniu na Twój dokument aplikacyjny odpowiednich korekt, które spowodują, że będzie on skuteczniejszy podczas udziału w  rekrutacji. Często może zostać dodana nowa forma graficzna, profil zawodowy, zmianie może ulec układ dokumentu a jego treść przedstawiona w taki sposób, by dokument lepiej działał na Twoją korzyść. Usługa dotyczy dokumentów w języku polskim. Czas oczekiwania na zrealizowanie usługi to ok. 2-3 dni robocze od momentu zaksięgowania należności na koncie.

Ile to kosztuje?

Korekta jednego dokumentu – 60 zł

Korekta dwóch dokumentów – 100 zł

Czas realizacji: 3 dni robocze

Powyższe usługi świadczę drogą elektroniczną. Nie ma konieczności osobistego spotkania ze mną. Dokumenty będą przesłane dwóch formatach: pdf i txt/doc do edycji.

Napisz do mnie na maila kontakt@tomaszkoldrowski.pl

W tytule napisz ,,Korekta dokumentów” i załącz pliki w formacie txt lub doc.

W mailu zwrotnym podam nr konta do uiszczenia opłaty. Po zaksięgowaniu kwoty, podejmę się realizacji zamówienia i prześlę je w omówionym terminie.