You are currently viewing Bycie niezastąpionym w pracy, a szanse na awans

Bycie niezastąpionym w pracy, a szanse na awans

Wielu ludzi jest tak bardzo zafiksowanych na awansie, że próbują wszem i wobec pokazać, iż są ludźmi niezastąpionymi. To jeden z największych błędów, które mogą skończyć się tym, że na długo zostaniesz w miejscu, w którym jesteś.
Dlaczego?
Ponieważ twój szef za żadne skarby nie będzie chciał, abyś opuścił jego dział. Przecież, jak on sobie bez ciebie poradzi? Jesteś przecież niezastąpiony.
Aby uniknąć tej negatywnej sytuacji przy jednoczesnym brylowaniu nad innymi w kwestiach osiąganych wyników bądź dobry nie w swojej pracy, ale w umiejętnościach potrzebnych do jej wykonywania. Pokazuj, jak bardzo twoje umiejętności są potrzebne w obecnej pracy, pokazuj również, że masz umiejętności potrzebne na wyższym stanowisku lecz nigdy, pod żadnym pozorem nie próbuj stać się niezastąpiony. W tym celu rozwijaj innych i przygotuj zawczasu swojego sukcesora.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

trzy × 2 =