You are currently viewing 5 elementów, z których składa się Odpowiednia Praca – Część 2. Dopasowanie
Tomasz Kołdrowski

5 elementów, z których składa się Odpowiednia Praca – Część 2. Dopasowanie

Czym jest Dopasowana Praca?

Każdy z nas pewnie myśli, że jest ambitny, mądry etc…Większość ludzi jest nadwrażliwa na swym punkcie, szczególnie jeśli idzie o nasze wady i słabości. Często chcemy pokazać wszystkim wkoło, że jesteśmy najlepsi. Jeśli i Ty też tak myślisz to natychmiast przestań się katować. Wiedz o tym, że ludzie wielcy, tacy których na co dzień możemy podziwiać i oglądać w mediach wcale nie są idealni i we wszystkim genialni. Oni tez maja swoje wady, braki i potrafią przyznać się do swych słabych stron.

Tacy ludzie dążą do samoświadomości i poznania swych słabych stron. Oni po prostu w miarę szybko odkryli, że każdy z nas powinien przede wszystkim skupiać się na rozwijaniu swych mocnych stron. Natomiast nad słabymi stronami oczywiście warto pracować. Nie próbuj jednak budować swojej kariery w zawodzie czy na stanowisku, gdzie gwarantem sukcesu jest bycie dobrym w obszarach, które są Twymi słabymi stronami. Jeśli tak uczynisz, to praca będzie dla Ciebie trudna, nudna, frustrująca i szybko dopadnie Cie frustracja lub wypalenie.
Dlatego właśnie, jeśli chcesz osiągnąć satysfakcję i sukces zawodowy, jak najprędzej zadaj sobie trud zyskania samoświadomości, poznania i rozwoju swych mocnych stron. Następnie poszukaj pracy, w której będziesz mógł realizować swoje wartości, potencjał, wiedze i doświadczenie oraz która da Ci możliwość wykorzystywania i rozwoju swych mocnych stron i talentów.

Jak jeszcze możesz poradzić sobie ze swymi słabymi stronami?

Możesz stworzyć system wsparcia, czyli w miarę możliwości wydelegować pewne zadania i zlecić tym, którzy są w tym świetni.
Jeśli jesteś w czymś słaby, bądź dość mocny by to przyznać i uzyskać jakąkolwiek pomoc w konkretnej dziedzinie życia.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

autopromocja awans budowanie kariery cel zawodowy coaching biznesowy\ dobry pracownik dopasowana praca dopasowanie zawodowe doświadczenie zawodowe kariera zawodowa kontakty zawodowe kryzys kariery misja zawodowa networking nowy zawó odpowiednia praca planowanie kariery podwyżka pomysł na siebie powołanie zawodowe pozycja zawodowa praca po znajomości pracownik produktywność relacje w pracy rozwój zawodowy rynek pracy satysfakcja zawodowa satysfakcja z pracy skuteczne zdobywanie pracy spełnienie spełnienie zawodowe sukces biznesowy sukces rynkowy sukces w pracy sukcesy w pracy sukcesy zawodowe sukces zawodowy szukanie pracy udana kariera udany biznes wizja kariery wypalenie zawodowe zmiana zawodowa zmiany zawodowe

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

4 + 4 =