You are currently viewing 5 elementów, z jakich składa się Odpowiednia Praca. Część 3 – Właściwe życie

5 elementów, z jakich składa się Odpowiednia Praca. Część 3 – Właściwe życie

Bardzo często kiedy ktoś ma kilka prac do wyboru to z reguły wybiera tę pracę, która jest lepiej płatna. Jest to logiczne i naturalne. Jednakże pieniądze to nie wszystko. Liczy się również to, abyś w celu odniesienia sukcesu w pracy nie musiał sprzeniewierzać się swym wartościom, działać wbrew sobie, łamać swe zasady, gdyż długo tak nie pociągniesz i nie będziesz się z tym czuć dobrze.

Warto zadać sobie tez pytania:

Czy na moim stanowisku pracy mam możliwość rozkwitania, rozwoju i wykorzystywania talentów?

Jeśli w swej pracy więdniesz jak kwiat bez wody, gnuśniejesz i stoisz w miejscu to naprawdę warto się czym prędzej z niej ewakuować bo nie wpłynie to dobrze na Twój potencjał i rozwój zawodowy.

Czy praca, która wykonuję (produkty, usługi, jej wpływ na środowisko naturalne, zdrowie moje i klientów, oddziaływanie na świat, trendy społeczne etc…) przynosi pożytek czy szkodę?

Powinieneś angażować się w takie działania, które nie będą szkodzić innym bezpośrednio i pośrednio. Niestety niewłaściwe sposoby zdobywania środków do życia wiążą się często z wykorzystywaniem ludzi. Jeśli chcesz żyć w zgodzie ze sobą i móc spojrzeć potem sobie i innym w oczy bez lęku i wstydu warto, byś zdobywał pieniądze w sposób etyczny, nie krzywdził innych, nikomu nie szkodził i nie uciekał się do kłamstwa, podstępu i przebiegłości.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie wartościowy i pomocny. Jestem ciekaw Twoich wniosków.
Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, to będę Ci wdzięczny, jak go udostępnisz i zostawisz komentarz.

Pozdrawiam Cię życząc sukcesów
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery

Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant Kariery, Trener Rozwoju Osobistego. Wspieram ludzi w obszarze zarządzania życiem i karierą zawodową. Pracuję z ludźmi niezadowolonymi ze swego życia zawodowego, którzy czują, że nadszedł już czas na konkretne zmiany. Wspieram ich w pokonaniu trudności i osiąganiu celów zawodowych. Pomagam im zbudować udaną karierę na solidnych fundamentach. Dzięki mnie mają satysfakcjonującą pracę, ,w której w pełni wykorzystują swój potencjał i realizują misję zawodową.

Dodaj komentarz

pięć × cztery =